Ήττα σε βαρύ γήπεδο για την Κ19 του ΠΑΣ από τον Αστέρα

Η πολύ δυνατή βροχή, ακόμα και το χαλάζι που έπεφτε ειδικά στο α’ ημίχρονο, δεν επέτρεψε στις ομάδες Κ19 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρα να αποδώσουν αυτό που μπορούσαν, ωστόσο ο Αστέρας ήταν καλύτερος σ’ αυτές τις συνθήκες και δίκαια επικράτησε με 0-2. Οι Αρκάδες πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο με πέναλτι και το δεύτερο μετά από σύγχυση στην περιοχή του Πατσιούρα. Το φιλμ του αγώνα 16’ Σουτ εκτός περιοχής του Τανουσάι, έβγαλε δύσκολα ο Πατσιούρας. 28’ Ο Αστέρας ζήτησε πέναλτι σε κράτημα αντιπάλου από τον Λιάσο. 32’ Ανατροπή του Αντεμάι από τον Λιάσο και ο Κανελόπουλος που ανέλαβε την εκτέλεση έκανε το 0-1! 60’ Σουτ από [...]

Η πολύ δυνατή βροχή, ακόμα και το χαλάζι που έπεφτε ειδικά στο α’ ημίχρονο, δεν επέτρεψε στις ομάδες Κ19 ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρα να αποδώσουν αυτό που μπορούσαν, ωστόσο ο Αστέρας ήταν καλύτερος σ’ αυτές τις συνθήκες και δίκαια επικράτησε με 0-2.

Οι Αρκάδες πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, το πρώτο με πέναλτι και το δεύτερο μετά από σύγχυση στην περιοχή του Πατσιούρα.

Το φιλμ του αγώνα

16’ Σουτ εκτός περιοχής του Τανουσάι, έβγαλε δύσκολα ο Πατσιούρας.

28’ Ο Αστέρας ζήτησε πέναλτι σε κράτημα αντιπάλου από τον Λιάσο.

32’ Ανατροπή του Αντεμάι από τον Λιάσο και ο Κανελόπουλος που ανέλαβε την εκτέλεση έκανε το 0-1!

60’ Σουτ από τον Καλογεράκη, έδιωξε σε κόρνερ ο Πατσιούρας

67’ Φάουλ του Πήλιου, κεφαλιά του Γώγου, η μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

75’ Κόρνερ από τον Τανουσάι, κεφαλιά του Αλάγκμπε και ο Παπαδόπουλος που βρέθηκε στην πορεία της μπάλας έκανε το 0-2.

83’ Παράλληλο γύρισμα από τον Ντοματά, ο Πήλιος έκανε το πλασέ, η μπάλα λίγο άουτ.

84’ Εκτέλεση φάουλ του Πήλιου, κεφαλιά του Γώγου και απομάκρυνε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα: Πατσιούρας, Κάγια (32’ λ.τρ. Σακκάς), Τάτσης, Τσούνης, Γώγος, Λιάσος, Ντόλοβατς, Μπούμπας, Καραμποΐκης (56’ Θεοχάρης), Νάουμετς (80’ Ντοματάς), Πήλιος

Αστέρας Τρίπολης: Καραχάλιος, Διαμαντόπουλος, Kumadey (82′ Μπόνιος), Παπαδόπουλος, Χριστόπουλος, Τανουσάι, Καλογεράκης (78′ Φωτόπουλος), Alagbe, Αντεμάι (75′ Ζορμπάς), Κανελλόπουλος, Κάρδαρης

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: SUPER-FM.gr